Przejdź do treści


Krynica: Policjant po służbie zatrzymał pijanego kierowcę

Alkomat - Fot. KM Policji Nowy Sącz

Funkcjonariusz z Komisariatu Policji w Krynicy-Zdroju, w czasie wolnym od służby, przerwał dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy. Amator jazdy na podwójnym gazie nie miał przy sobie dokumentów, ale za to 1,7 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.
24 maja ok. godz. 13.00 policjant z krynickiego komisariatu, w czasie wolnym od służby, przejeżdżał swoim samochodem przez Muszynę. Jego uwagę zwrócił mężczyzna, który wydawał się być pod wpływem alkoholu, a wsiadł do samochodu i ruszył z miejsca. Policjant natychmiast zatrzymał mercedesa i poinformował o tym dyżurnego, a ten skierował na miejsce zdarzenia patrol. Przeczucie nie myliło funkcjonariusza – zatrzymany 47-latek miał 1,7 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Ponadto kierowca nie posiadał przy sobie ubezpieczenia i dowodu rejestracyjnego pojazdu oraz prawa jazdy.
Mężczyzna próbował się tłumaczyć niesprawną nogą, przez co nie mógł iść pieszo, oraz tym, że alkohol pił dzień wcześniej. Ta przejażdżka może się okazać dla 47-latka bardzo kosztowna, zarówno pod względem finansowym, jak i karnym, ponieważ dzięki znowelizowanym przepisom kierowca jadący w stanie nietrzeźwości podlega nie tylko bardziej zaostrzonym sankcjom, ale też dotkliwie odczuwa to finansowo, poprzez orzekane przez sąd wysokie świadczenia pieniężne. Po względem karnym grozi mu teraz do 2 lat więzienia oraz utrata prawa jazdy nawet na 15 lat.