Przejdź do treści


Kradły kosmetyki i odzież – grozi im do 5 lat więzienia

odzyskane kosmetyki w niebieskim worku foliowym

Sądeccy policjanci zatrzymali dwie złodziejki, które odwracając uwagę ekspedientów kradły kosmetyki i odzież w galeriach handlowych w Nowym Sączu.Kilka dni temu sądeccy policjanci otrzymali zgłoszenie, że w drogerii na terenie jednej z sądeckich galerii handlowych doszło do kradzieży. Policjanci patrolujący centrum miasta zauważyli dwie nerwowo zachowujące się kobiety, znane im z wcześniejszej interwencji. Mundurowi, podejrzewając, że kobiety mają coś do ukrycia, postanowili natychmiast podjąć interwencję. Podczas legitymowania mieszkanki Nowego Sącza były agresywne i aroganckie. Przyznały, że w godzinach popołudniowych we dwie okradły drogerię – jedna z nich schowała do torby kosmetyki, a druga w tym czasie obserwowała, co robią pracownicy, w razie potrzeby odwracając ich uwagę. Kobiety zostały zatrzymane i przewiezione do sądeckiej komendy.

Policjanci ustalili również, że nie była to jedyna kradzież, której dopuściły się sądeczanki. Okazało się, że 3 i 19 września kradły łącznie aż cztery razy, a ich łupem padały najczęściej tusze, bazy do makijażu, podkłady, pudry, konturówki, cienie do powiek i lakiery do paznokci. Kobiety wyniosły również ze sklepu odzieżowego kilka ubrań. Swoją przestępczą działalnością spowodowały straty w wysokości ponad 6 tysięcy złotych. W toku prowadzonych czynności policjanci odzyskali część skradzionego towaru.

W oparciu o zgromadzony materiał dowodowy obie mieszkanki Nowego Sącza usłyszały zarzuty kradzieży. Za to przestępstwo grozi od 3 miesięcy do 5 lat więzienia, jednak w tym przypadku sąd może orzec wyższy wymiar kary, ponieważ kobiety dopuściły się kilku kradzieży w krótkich odstępach czasu.