Przejdź do treści


Kradł przez ostatnie kilka tygodni, teraz usłyszał 11 zarzutów

fot. materiały własne

Sądeccy policjanci przedstawili 26-letniemu mężczyźnie aż 11 zarzutów, po tym jak w trakcie przeszukania jego mieszkania znaleźli przedmioty pochodzące z kradzieży, których mężczyzna dopuścił się na terenie powiatu nowosądeckiego w przeciągu ostatnich kilku tygodni.

W nocy z 28 na 29 sierpnia 2019 roku na terenie jednej z sądeckich miejscowości doszło do włamania do budynku mieszkalnego. Włamywacz skradł wówczas portfel, w którym znajdowało się 4500 złotych, a także biżuterię o wartości 1100 złotych i kosmetyki.

Jeszcze tego samego dnia, dzięki intensywnej pracy operacyjnej, funkcjonariusze Komisariatu Policji w Łososinie Dolnej trafnie wytypowali sprawcę włamania i kradzieży. Podejrzewanym o przestępstwo okazał się 26-letni mieszkaniec gminy Łososina Dolna. Kiedy funkcjonariusze przeszukiwali miejsce zamieszkania mężczyzny, znaleźli nie tylko przedmioty pochodzące z kradzieży z poprzedniej nocy. 26-latek posiadał także mienie, które skradł w przeciągu kilku ostatnich tygodni na terenie miejscowości Świdnik, Tęgoborze i Znamirowice.

W toku przeprowadzonych czynności funkcjonariusze odzyskali część skradzionych przedmiotów, a 26-latek został zatrzymany. Mężczyzna usłyszał od policjantów 11 zarzutów: kradzieży z włamaniem, kradzieży dokumentów oraz kradzieży. W trakcie przesłuchania 26-latek przyznał się do zarzucanych mu czynów i złożył wyjaśnienia. Teraz o wymiarze kary zdecyduje sąd.

/źródło: KMP Nowy Sącz