Kradł na potęgę, ale został złapany kilka minut po ostatnim przestępstwie

Opublikowano 27 marca 2018 przez
Kradł na potęgę, ale został złapany kilka minut po ostatnim przestępstwie

Sądeccy policjanci zatrzymali zuchwałego złodzieja, po tym, jak z otwartego bagażnika samochodowego, zabrał laptopa. W toku pracy funkcjonariusze ustalili jednak, że nie była to jego pierwsza kradzież.

W środę ok. godz. 23.00 dyżurny sądeckiej komendy otrzymał zgłoszenie o kradzieży jakiegoś przedmiotu z samochodu marki Audi, zaparkowanego na osiedlu Przydworcowym. Policjanci którzy przybyli na miejsce zdarzenia, ustalili, że jakiś mężczyzna chwilę wcześniej zabrał z bagażnika najprawdopodobniej laptopa, a następnie odszedł w kierunku bloków. Funkcjonariusze przeszukali okoliczny teren i na klatce jednego z bloków zatrzymali mężczyznę o rysopisie przypominającym sprawcę kradzieży. 31-latek przyznał się, że z otwartego bagażnika samochodowego zabrał laptopa, a następnie wskazał policjantom miejsce, w którym ukrył skradziony przedmiot.

Ponadto, w wyniku pracy operacyjnej, funkcjonariusze ustalili, że 31-latek ma na swoim koncie także inne kradzieże. W przeciągu kilku ostatnich tygodni wyniósł z klatek schodowych i garażu wózek dziecięcy o wartości ponad 1300 złotych oraz dwa rowery, a z otwartego samochodu zaparkowanego pod jednym ze sklepów w gminie Chełmiec ukradł notebook.

Następnego dnia, gdy mężczyzna wytrzeźwiał (w momencie zatrzymania miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie), usłyszał zarzut kradzieży (art. 278 par. 1 kk), a w związku z tym, że działał w warunkach recydywy, grozi mu teraz ponad 7 lat pozbawienia wolności.

/KMP Nowy Sącz