Komunikat prezydenta Ludomira Handzla dotyczący organizacji wydarzeń kulturalnych w czerwonej strefie

Opublikowano 22 października 2020 przez
Komunikat prezydenta Ludomira Handzla dotyczący organizacji wydarzeń kulturalnych w czerwonej strefie
Rynek w Nowym Sączu – fot. Piotr Gaborek

Komunikat prezydenta Ludomira Handzla dotyczący organizacji wydarzeń kulturalnych w czerwonej strefie:

Od soboty Nowy Sącz znajduje się w czerwonej strefie, codziennie dowiadujemy się o dużej ilości osób zarażonych wirusem Covid 19. Muszę w tej sytuacji podejmować racjonalne decyzje dotyczące działań instytucji kultury w naszym mieście, które niestety po raz kolejny musimy znacząco ograniczyć.
W ciągu najbliższych dwóch tygodni nie odbędą się zaplanowane w Miejskim Ośrodku Kultury: koncert Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej „Kocham Cię Polsko”, spektakle „Atrament dla Leworęcznych” i „Shirley Valentine”, oraz wyjazd do Warszawy na spektakl w Teatrze Wielkim Opery Narodowej „Dama Kameliowa”. Wszystkie te wydarzenia zaproponujemy Państwu ponownie kiedy tylko będzie można bezpiecznie w nich uczestniczyć.

Nie ma również możliwości przeprowadzenia II Sądeckiego Dyktanda Ortograficznego organizowanego przez naszą Bibliotekę. Kolejne wydarzenie – Festiwal Piosenki Country „Mayflower” organizowany przez Pałac Młodzieży zostanie przeprowadzony on-line. W tej formie odbędzie się również spotkanie z profesorem Mieczysławem Wasilewskim, zamiast planowanego wernisażu wystawy jego plakatów w Nowosądeckiej Małej Galerii w ramach trwającego XXVIII Małego Festiwalu Form Artystycznych.

Mam nadzieję, że kolejne tygodnie przyniosą poprawę sytuacji i nie będziemy zmuszeni do dalszego ograniczania wydarzeń w naszych instytucjach kultury.