Przejdź do treści


Kolejny przypadek oszustwa metodą „na wnuczka” – Policjanci apelują o czujność i rozwagę

fot. materiały własne

Tym razem ofiarą oszustwa padła 74-letnia mieszkanka Nowego Sącza, która straciła znaczną sumę pieniędzy. W związku z powtarzającymi się przypadkami podobnych oszustw sądecka Policja apeluje o ostrożność.

Jak przekazała naszemu portalowi mł. asp. Justyna Basiaga, Rzecznik Prasowy sądeckiej Policji – Zdarzenie miało miejsce 24 sierpnia w Nowym Sączu. Na telefon stacjonarny 74-letniej kobiety zadzwonił mężczyzna, który podał się za jej wnuka. Informując, że miał wypadek samochodowy i pilnie potrzebuje gotówki, poprosił kobietę o pieniądze, po które miał zgłosić się jego kolega. Kobieta przejęta losem rzekomego wnuczka, przygotowała wszystkie pieniądze jakimi dysponowała, a następnie przekazała je nieznajomemu mężczyźnie, która został przysłany do jej domu. W ten sposób mieszkanka Nowego Sącza straciła 12 tysięcy złotych.

Sądeccy policjanci przypominają, że każda osoba, która znajdzie się w podobnej sytuacji, powinna upewnić się czy faktycznie dzwonił ktoś z rodziny lub jej bliskich znajomych. Dlatego najlepiej wykonać telefon zwrotny do krewnego czy wnuka, za którego podaje się oszust i upewnić się czy faktycznie znalazł się w trudnej sytuacji i potrzebuje pieniędzy. Wykonanie takiego telefonu pozwoli sprawdzić sytuację i uchroni przed utratą pieniędzy w przypadku próby ich wyłudzenia. Pamiętajmy również, by pod żadnym pozorem nie przekazywać pieniędzy osobom, których nie znamy.

W razie jakichkolwiek wątpliwości należy niezwłocznie skontaktować się z najbliższą jednostką Policji lub zadzwonić pod numer alarmowy 997.

źródło: Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu