Przejdź do treści


Kolejna śmiertelna ofiara pożaru na Sądecczyźnie

Pożar budynku w Maciejowej - fot. KM PSP Nowy Sącz

3 listopada około godziny 1.42 strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze budynku gospodarczego w Maciejowej. Do akcji gaśniczej skierowano jednostki straży pożarnej z JRG w Krynicy Zdroju, OSP Łabowa oraz OSP Nowa Wieś.

– Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że paliło się pomieszczenie na poddaszu w budynku gospodarczym wraz z częścią ganku o konstrukcji drewnianej. W pomieszczeniu prawdopodobnie znajdowała się osoba zamieszkująca poddasze – Relacjonują kryniccy strażacy.

Z uwagi na wysoką temperaturę i duże zadymienie strażacy nie mogli wejść na poddasze. Po dogaszeniu pożaru dwóch ratowników weszło do pomieszczenia. W wyniku przeszukania natrafiono na spalone zwłoki mężczyzny w wieku około 50 lat.

Po oddymieniu pomieszczenia strażacy ponownie sprawdzili wnętrze pod kątem przebywania w nim innych osób. Zwłoki mężczyzny zostały zabezpieczone i przekazane Policji do czasu przyjazdu Prokuratora. Działania ratowniczo-gaśnicze trwały ponad trzy godziny. Przyczyna pożaru nie została ustalona. To już trzecia ofiara śmiertelna pożaru w tym roku na Sądecczyźnie.

/źródło: KM PSP Nowy Sącz