Przejdź do treści


Kolejna edycja Nowosądeckich Dni Recyklingu i Czystego Powietrza

Nowosądeckie Dni Recyklingu i Czystego Powietrza

Już w najbliższą środę, 27 września w parku przy Zamku rozpoczną się Nowosądeckie Dni Recyklingu i Czystego Powietrza! To święto ekologii i edukacji, skierowane w tym roku do uczniów nowosądeckich Szkół Podstawowych. W programie przewidziano wiele atrakcji – edukacyjne sztuki teatralne dla najmłodszych, kolorowe animacje, konkursy pełne niespodzianek, a także fascynujące warsztaty upcyclingowe i naukowe!

Dzieci w dwóch grupach wiekowych będą mogły obejrzeć wyjątkowy spektakl edukacyjny Teatru Katarynka „Frania Recykling, Cztery Żywioły i Ekodancing”. To muzyczna opowieść o świecie, w którym wprowadzone, na życzenie mieszkańców, zasady Prezydenta doprowadziły do zanieczyszczenia środowiska. Spektakl uczy, że ekologia to nie tylko segregacja śmieci, ale to bardzo rozległa dziedzina nauki. Śpiew, taniec i nietuzinkowe przeboje sprawiają, że dzieci z zaangażowaniem uczą się dbałości o środowisko. Podczas spektaklu w fabułę wplecione są cztery lekcje związane z poszczególnymi żywiołami: ziemią, powietrzem, wodą i ogniem.

Dodatkowo w tym dniu odbędą się warsztaty naukowe i konkursy. Tematyka zajęć związana z głównym hasłem akcji czyli recyklingiem (odpadów opakowaniowych, elektrośmieci) oraz działaniami wpływającymi korzystnie na jakość powietrza.

Organizatorami akcji są firmy Biosystem Organizacja Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego SA, Biosystem Organizacja Odzysku Opakowań S.A. oraz MPEC Nowy Sącz. Partnerem wydarzenia jest Urząd Miasta Nowy Sącz a Honorowy Patronat nad Akcją objęła  Pani Anna Paluch, Poseł na Sejm RP z Podhala i Ziemi Nowosądeckiej.

/źródło: UM NS