Przejdź do treści


Karta Nowosądeczanina już działa w formie aplikacji na smartfona

smartphone ios

Obecnie z Karty Nowosądeczanina korzysta ponad 55 tys. osób. Dzięki bezpłatnej aplikacji “MojaKN” jej codzienne użycie stanie się jeszcze prostsze. Działa ona zarówno w smartfonach z systemem Android, jak i iOS.

– Dzisiaj prawie każdy ma dostęp do smartfona i może sobie taką aplikację zainstalować. Dzięki temu nie będzie trzeba nosić przy sobie samej karty. – Mówi prezydent Nowego Sącza. Ludomir Handzel zapewnia również, że program Karty Nowosądeczanina będzie nadal rozwijany. – Mowa tutaj o Karcie Nowosądeczanina w wersji 2.0. Oznaczać ona będzie kolejne udogodnienia dla mieszkańców związane ze sportem, kulturą czy turystyką – zapowiada.

Ludomir Handzel obiecuje również, że dopóki będzie prezydentem Nowego Sącza, dopóty karta będzie funkcjonowała.

W jakich sytuacjach można wykorzystać aplikację?

Komunikacja miejska
Po uruchomieniu aplikacji na smartfonie, wystarczy zeskanować kod QR widoczny na kasowniku. Bilet elektroniczny pojawi się na urządzeniu, a następnie należy go okazać podczas kontroli. Ten prosty krok eliminuje potrzebę posiadania fizycznego biletu i ułatwia korzystanie z komunikacji miejskiej.

Strefa płatnego parkowania
Aby skorzystać z aplikacji, nie trzeba nawet opuszczać pojazdu. Wystarczy kliknąć opcję “zaparkuj” w aplikacji. Program samodzielnie zlokalizuje nasze położenie i doradzi, z którego parkomatu skorzystać. Wystarczy wybrać strefę i określić czas postoju; pierwsze 120 minut są bezpłatne. Aby przedłużyć czas postoju, wystarczy wejść do aplikacji, wybrać strefę parkowania i dokonać przedłużenia. Aplikacja umożliwia także tradycyjne pobranie biletu w parkomacie, wystarczy wybrać identyfikator QR i zeskanować go jako Kartę Nowosądeczanina.

Usługi
Dzięki aplikacji można korzystać z bonusów i ulg dostępnych w ramach programu Karta Nowosądeczanina. Wystarczy pokazać kod kreskowy podczas weryfikacji u partnera programu, co umożliwia korzystanie z różnorodnych usług i korzyści oferowanych przez program.

Aplikacja “Moja KN” jest dostępna do pobrania bezpłatnie na platformach App Store i Google Play.

/źródło: UM NS