Przejdź do treści


Jakub Bocheński z Wiosny Biedronia pozywa Arkadiusza Mularczyka z PiS w trybie wyborczym

Jutro w Sądzie Okręgowym w Nowym Sączu odbędzie się rozprawa w trybie wyborczym przeciwko Posłowi PiS Arkadiuszowi Mularczykowi z wniosku Jakuba Bocheńskiego kandydata Wiosny Biedronia do Parlamentu Europejskiego w okręgu małopolsko-świętokrzyskim.

Na banerach i ulotkach Poseł Arkadiusz Mularczyk reklamuje się jako “Jedyny kandydat z Sądecczyzny do Parlamentu Europejskiego” co zdaniem Jakuba Bocheńskiego, jest ewidentnym wprowadzaniem wyborców w błąd.

W odpowiedzi poseł Mularczyk precyzuje – Ponieważ wiemy, że kampania jest bardzo intensywna; bardzo wielu kandydatów prezentuje swoje materiały wyborcze, plakaty, wizerunki na Sądecczyźnie, chciałbym podkreślić, że jestem jedyną osobą z listy PiS, która startuje z tego regionu – powiedział TVP poseł Arkadiusz Mularczyk.

Wartym podkreślenia jest fakt, że Jakub Bocheński jest rodowitym sądeczaninem, urodzonym w Nowym Sączu, tutaj wychowanym i obecnie zamieszkującym. Poseł Arkadiusz Mularczyk urodził się i wychował w Raciborzu (w województwie śląskim).

Jakub Bocheński domaga się, by sąd nakazał posłowi Mularczykowi usunięcie materiałów wyborczych, w których informuje, że jest jedynym kandydatem z Sądecczyzny do Parlamentu Europejskiego. Decyzję sądu w tej sprawie poznamy w środę.