Przejdź do treści

Historyczne zwycięstwo Sandecji w Lotto Ekstraklasie

W Białymstoku Sandecja wygrała z Jagiellonią 3:1. Po dwóch remisach i jednej przegranej Sandecja Nowy Sącz po raz pierwszy wygrała mecz w Lotto Ekstraklasie.

Pierwszego w historii sądeckiego klubu gola w Ekstraklasie zdobył w 25 minucie Aleksandar Kolew. W 35 minucie po dośrodkowaniu Novikovsa, gospodarze strzelili pierwszego gola Sandecji. W 41 minucie kolejnego gola dla Sandecji zdobył Brzyski, ale sędzia odgwizdał spalonego. W drugiej połowie piłkarze z Jagielloni ruszyli do ataków. Sandecja jednak dzielnie się broniła i w 50 minucie po udanym strzale Cetnarskiego Sandecja zdobyła kolejną bramkę. Trener Mroczkowski dokonał kilku zmian, które przyniosły sukces. W 85 minucie w polu karnym sfaulowany został Dudzic, który zmienił Koleva. Jedenastkę na gola zamienił Trochim pieczętując zwycięstwo Sandecji.

Sędziował: Szymon Marciniak.
Żółta kartka: Kwiecień.
Jagiellonia: Kelemen – Burliga, Runje, Guti Tomelin, Guilherme – Grzyb (78 Świderski), Romanczuk – Novikovas, Pospisil, Cernych – Sheridan (71 Sekulski).
Rezerwowi: Węglarz – Szymonowicz, Gordon, Chomczenowski, Świderski, Sekulski, Kwiecień.
Sandecja: Gliwa – Kuban, Szufryn, Piter-Bućko, Brzyski – Danek, Kraczunow, Kasprzak, Mraz (46 Piszczek) – Cetnarski (64 Trochim)– Kolev (71 Dudzic).
Rezerwowi: Radliński – Strauss, Trochim, F. Piszczek, Korzym, Basta, Dudzic.