Grybów: Policja zabezpieczyła nielegalny tytoń i papierosy

Opublikowano 1 lutego 2017 przez
Grybów: Policja zabezpieczyła nielegalny tytoń i papierosy
17 kg liści tytoniu, 6 kg tytoniowej krajanki, 182 paczki gotowych papierosów oraz spore ilości pustych paczek i przyrządy do produkcji wyrobów tytoniowych zarekwirowali policjanci mieszkańcowi Grybowa.

Funkcjonariusze Zespołu Kryminalnego grybowskiego komisariatu, realizując czynności operacyjne ustalili, że 44-letni mieszkaniec Grybowa nielegalnie wytwarza i rozprowadza wyprodukowane przez siebie papierosy. W trakcie przeszukania mieszkania i pomieszczeń gospodarczych użytkowanych przez mężczyznę, policjanci zabezpieczyli m.in. kilkanaście kilogramów liści tytoniu i gotowe papierosy przeznaczone do sprzedania. Kolejne kilka kilogramów oraz przyrządy do produkcji wyrobów tytoniowych, mężczyzna przechowywał także w jednym z pustostanów znajdujących się na terenie miasta.
Funkcjonariusze ustalili również, że 44-latek zajmował się wytwarzaniem wyrobów tytoniowych, bez wymaganego wpisu do rejestru producentów wyrobów tytoniowych, przez okres ostatnich trzech lat. W efekcie mężczyzna usłyszał zarzut dotyczący wytwarzania wyrobów tytoniowych bez wymaganego wpisu do rejestru, za co grozi kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do roku.
źródło: Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu