Przejdź do treści


Grybów: Napadł i okradł klienta sklepu, jednak szybko trafił w ręce policjantów

Policja Nowy Sącz - fot. materiały własne

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Grybowie zatrzymali zuchwałego złodzieja, który okradł z zakupów wychodzącego ze sklepu mężczyznę. W efekcie sprawca usłyszał zarzut, a skradziona odzież wróciła do prawowitego właściciela.

W poniedziałek (5 marca) ok. godz. 14.00 policjanci otrzymali zgłoszenie o kradzieży i napaści na klienta jednego ze sklepów w Stróżach. Funkcjonariusze udali się na miejsce zdarzenia i ustalili, że kilkanaście minut wcześniej pokrzywdzony przechodził z zakupami w rejonie sklepu spożywczego, gdy nagle zaczepił go nieznany mu mężczyzna. Zabrał mu zakupione przed momentem dwie pary spodni, a gdy 58-latek próbował je odzyskać, złodziej stał się wobec niego agresywny. Po chwili z ukradzionym towarem uciekł z miejsca zdarzenia.

Grybowscy policjanci rozpytali klientów oraz pracowników sklepu spożywczego oraz przeszukali okoliczny teren w poszukiwaniu sprawcy. Na podstawie uzyskanych informacji ustalili jego tożsamość i udali się do miejsca zamieszkania mężczyzny. 40-latek miał prawie promil alkoholu w organizmie i został umieszczony w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. Na drugi dzień, gdy wytrzeźwiał, policjanci postawili mu zarzut kradzieży rozbójniczej mniejszej wagi (art. 281 kodeksu karnego w związku z art. 283), za co grozi do 5 lat pozbawienia wolności. 40-letni mieszkaniec powiatu nowosądeckiego przyznał się do winy i dobrowolnie poddał karze.

/KMP Nowy Sącz