Przejdź do treści


Grybów: Dwaj mężczyźni zatrzymali kierowcę, który prowadził pojazd mając w organizmie ponad 3,5 promila

fot. Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu

W ubiegłą niedzielę, tj. 25 listopada około godziny 13.00, kierowca renaulta poruszał się po ulicach Grybowa mając w organizmie ponad 3,5 promila alkoholu. Gdyby nie postawa młodych mężczyzn, którzy udaremnili nietrzeźwemu kierowcy dalszą jazdę, mogłoby dojść do tragedii.
Niepokój dwóch mężczyzn (w wieku 20 i 22 lat) wzbudził styl jazdy kierowcy renaulta, który jadąc od strony Kąclowej do Grybowa „ścinał” zakręty i jechał całą szerokością jezdni. Widząc takie zachowanie młodzi mężczyźni uznali, że kierowca jest najprawdopodobniej pod wpływem alkoholu. Gdy tylko zatrzymali się na czerwonym świetle na skrzyżowaniu w Grybowie, natychmiast podbiegli do renaulta, otworzyli drzwi samochodu, wyłączyli silnik i wyprowadzili kierującego z pojazdu. Od razu wyczuli silną woń alkoholu, a kierowca bełkotał i ledwo stał na nogach. Dwaj mężczyźni uniemożliwili mu dalszą jazdę i telefonicznie powiadomili o zdarzeniu Policję.
Po przybyciu patrolu i wykonaniu badania na trzeźwość okazało się, że 33-letni kierowca ma ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna w ogóle nie ma prawa jazdy. W efekcie trafił do izby wytrzeźwień, a samochód do osoby przez niego wskazanej.
Teraz o losie mężczyzny zadecyduje sąd. Za przestępstwo prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów od 3 do 15 lat.
/KMP Nowy Sącz