Przejdź do treści


Groził śmiercią sędziom i pracownikom Sądu Rejonowego w Nowym Sączu

Fot. ilustracyjna KMP NS (zatrzymany)

Policja zatrzymała mężczyznę, który groził śmiercią sędziom i pracownikom jednego z wydziałów Sądu Rejonowego w Nowym Sączu. Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

13 stycznia do skrzynki e-mail III Wydziału Rodzinnego i Nieletnich Sądu Rejonowego w Nowym Sączu trafiła wiadomość z groźbą pozbawienia życia. Po ataku nożownika na prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza groźba ta została potraktowana bardzo poważnie. Niezwłocznie po jej odebraniu pracownicy Sądu poinformowali o zdarzeniu sądeckich policjantów. Funkcjonariusze natychmiast rozpoczęli działania mające na celu ustalenie osoby odpowiedzialnej za te pogróżki.

Dzięki współpracy sądeckich i krakowskich policjantów jeszcze tego samego dnia około godz. 17.30, mężczyzna podejrzewany o wysłanie wiadomości z pogróżkami został zatrzymany w  Krakowie. Jak informuje Aneta Izworska z Zespołu ds. Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu – W toku prowadzonych działań policjanci przeszukali mieszkania 30-latka zarówno w Nowym Sączu, jak i w Krakowie zabezpieczając sprzęt komputerowy i telefon komórkowy należący do sprawcy. 15 stycznia mężczyzna usłyszał zarzut kierowania gróźb karalnych pod adresem sędziów i pracowników cywilnych III Wydziału Rodzinnego i Nieletnich Sądu Rejonowego w Nowym Sączu. Zgodnie z art. 190 § 1 Kodeksu karnego za to przestępstwo grozi mu grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 2 lat.

Policjanci wnioskowali do Prokuratury Rejonowej w Nowym Sączu, by ta zwróciła się z wnioskiem do Sądu o tymczasowy areszt dla mężczyzny. 17 stycznia Sąd przychylił się do tego wniosku i jego decyzją 30-latek najbliższe trzy miesiące spędzi za kratami.

/źródło: KMP Nowy sącz