Przejdź do treści


Grożąc pobiciem okradł 18-latka

fot. materiały własne

Sądeccy policjanci zatrzymali sprawcę rozboju, który grożąc pobiciem okradł 18-latka. Mężczyzna usłyszał zarzuty i został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło 16 lipca w godzinach popołudniowych w Nowym Sączu. Do siedzącego na ławce w parku 18-latka podjechał na rowerze mężczyzna, który zapytał go, ile posiada przy sobie pieniędzy. Gdy 18-latek nie chciał odpowiedzieć, mężczyzna stał się agresywny i zaczął mu grozić, że go pobije. Młody mieszkaniec województwa śląskiego z obawy o swoje zdrowie i życie wyciągnął z portfela 600 złotych, które następnie sprawca wyrwał mu z ręki i odjechał. Pokrzywdzony, gdy tylko ochłonął udał się do sądeckiej komendy, gdzie o zdarzeniu powiadomił policjantów.

Policjanci ustalili prawdopodobny przebieg zdarzenia, rysopis sprawcy i rozpoczęli jego poszukiwania. Już kilka godzin później na osiedlu Kaduk, funkcjonariusze zauważyli młodego mężczyznę jadącego na rowerze, który odpowiadał rysopisowi sprawcy. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do komendy. Po nocy w policyjnej celi usłyszał zarzut dokonania rozboju. 19 lipca 22-latek został doprowadzony do Sądu Rejonowego w Nowym Sączu, który zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące. Za popełnione przestępstwo, grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.

/źródło: KMP Nowy Sącz