Przejdź do treści


Gołkowice: Ciało 47-letniego mężczyzny na zapleczu stacji paliw

Wczoraj po godzinie 11.00 dyżurny starosądeckiego komisariatu otrzymał zgłoszenie, że w rejonie stacji paliw w Gołkowicach osoby piją alkohol. Gdy policjanci przybyli na miejsce, w rejonie zaplecza tej stacji ujawnili ciało mężczyzny, a przybyły na miejsce lekarz stwierdził jego zgon. W toku czynności funkcjonariusze ustalili, że jest to ciało 47-letniego mieszkańca Gołkowic. Na miejscu, pod nadzorem prokuratora pracowali policjanci ze Starego Sącza oraz grupa dochodzeniowo-śledcza z technikiem kryminalistyki, którzy przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia i ciała mężczyzny, jak również zabezpieczyli monitoring i przesłuchali świadków.

Wykonane na miejscu czynności pozwoliły wstępnie wykluczyć, by do śmierci 47-latka przyczyniły się inne osoby. Ciało zostało zabezpieczone do badań sekcyjnych. Dwaj mężczyźni, którzy spożywali alkohol z 47-latkiem zostali przewiezieni do izby wytrzeźwień, a po wytrzeźwieniu przesłuchani. Czynności w tej sprawie nadal trwają, a policjanci sprawdzają wszystkie napływające do nich informacje. Nie potwierdziły się jednak informacje o ujawnieniu na tym terenie w dniu dzisiejszym kolejnych zwłok.

Z kolei dzisiaj po godzinie 10.00, oficer dyżurny z Nowego Sącza otrzymali zgłoszenie, że przy rondzie w Gołkowicach, jakiś mężczyzna trzyma przedmiot przypominający broń. Na miejscu policjanci zatrzymali 33-letniego mieszkańca Gołkowic, który w organizmie miał ponad 2 promile alkoholu. Na chwilę obecną nie ma podstaw, aby łączyć te dwa zdarzenia.

/źródło: KMP Nowy Sącz/