Przejdź do treści


Ferie zimowe dla całego kraju w tym samym czasie – Premier przedstawił plany rządu w walce z epidemią

Mateusz Morawiecki

Podczas sobotniej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki poinformował o planach rządu dotyczących między innymi przyszłorocznych ferii zimowych oraz planowanych zmian w handlu.

Wbrew dotychczasowej praktyce, w przyszłym roku przerwa w zajęciach szkolnych związana z feriami zimowymi ma odbyć się w tym samym czasie dla uczniów ze wszystkich województw.

Szkoły będą zamknięte do 24 grudnia – ogłosił Mateusz Morawiecki. Ferie zimowe będą skumulowane w jednym okresie od 4 do 17 stycznia po to, by ruch turystyczny w gospodarce był jak najmniejszy. – By nie zamawiać wyjazdów, nie wyjeżdżać, ani za granicę, bo może się okazać, że będzie potrzebna kwarantanna po powrocie – poinformował premier, który zaapelował do Polaków, by ograniczyli mobilność i pozostali w domach.

Od 28 listopada zmiany w handlu

Od przyszłej soboty placówki handlowe będą mogły działać w najwyższym reżimie sanitarnym – Warunkiem jest utrzymanie dyscypliny każdej placówki, każdego sklepu, każdej galerii handlowej, każdego sklepu meblowego, jeżeli będzie inaczej, te sklepy będą zamykane – powiedział premier.

/źródło: KPRM