Dwa niebezpiecznie zdarzenia drogowe z udziałem motocyklistów

Opublikowano 1 kwietnia 2017 przez
Dwa niebezpiecznie zdarzenia drogowe z udziałem motocyklistów

Poprawa pogody i wiosenne temperatury sprawiły że na drogach znowu pojawiły się motocykle. Motocykliści bardziej niż osoby podróżujące samochodami narażeni są skutki ewentualnych zdarzeń drogowych. Do dwóch niebezpiecznie wyglądających sytuacji z udziałem motocyklistów doszło wczoraj (31 marca) na Sądecczyźnie.
Do pierwszego zdarzenia z udziałem motocyklisty doszło w samo południe na ul. Papieskiej w Chełmcu. W zdarzeniu udział brały dwa pojazdy tj. samochód osobowy i motocykl. Obydwoma pojazdami podróżowali sami kierujący. W wyniku zdarzenia poszkodowany został motocyklista. Motocykl znajdował się poza jezdnią, natomiast samochód osobowy stał w poprzek jednego pasa ruchu co powodowało utrudnienia w poruszaniu się innych pojazdów. Kierujący motocyklem został przewieziony przez karetkę Pogotowia ratunkowego do szpitala.


Do kolejnego zdarzenia z udziałem motocykla doszło kilkanaście minut po godzinie szesnastej w Bereście. Motocykl zderzył się tam z samochodem osobowym. W wyniku zdarzenia motocykl wypadł z drogi i znajdował się w przydrożnym rowie a samochód osobowy na poboczu. Ruch odbywał się wahadłowo.  W wyniku  zdarzenia poszkodowany został motocyklista.

źródło: KM PSP w Nowym Sączu