Przejdź do treści

Dwa niebezpieczne zdarzenia na DK 75 w gminie Łabowa

Wypadek na dk 75 w Roztoce Wielkiej

W niedzielę 13 listopada na drodze krajowej 75 w gminie Łabowa doszło do dwóch niebezpiecznych zdarzeń.

O godzinie 10.20 w Roztoce Wielkiej samochód osobowy zderzył się z  busem. Na miejscu działania prowadziły zastępy Straży Pożarnej z Krynicy-Zdroju, pobliskich jednostek OSP oraz Pogotowie Ratunkowe i Policja. Uszkodzony Ranault Traffic blokował jeden pas drogi w kierunku Nowego Sącza, Seat znajdował się w rowie.

– Seatem podróżowały dwie osoby. Jedna z nich leżała poszkodowana na poboczu. Druga osoba nie zgłasza dolegliwości. Reanult podróżowało 9 osób. Jedna z nich została poszkodowana. Obie poszkodowane osoby zostały zabrane do szpitala. W trakcie działań kolejna trzecia osoba zaczęła uskarżać się na dolegliwości. Po przebadaniu również została zabrana do szpitala. – Relacjonują kryniccy strażacy, którzy kierowali ruchem podczas prowadzenia działań. Po zakończonych czynnościach prowadzonych przez Policje samochód Seat został zabrany przez Pomoc Drogowa. Działania strażaków trwały prawie dwie godziny.

Do kolejnego zdarzenia na drodze krajowej 75 doszło o godzinie 20.07 w Nowej Wsi, gdzie samochód osobowy marki Jeep potrącił jelenia. Pojazdem podróżowały 4 osoby w tym dwójka dzieci, na szczęście nikt nie został poszkodowany.

/źródło: KM PSP Nowy Sącz