Przejdź do treści


Do 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy został miesiąc

Do 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy został miesiąc. Praca w sztabie trwa i nie zmierza jeszcze ku końcowi. Ręce wszystkich wolontariuszy są na pokładzie więc jesteśmy pewni, że w trakcie przyszłorocznego Finału WOŚP padnie co najmniej kilka rekordów.

Nowy Sącz znalazł się w gronie miast, które będą grały z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy do końca świata i jeden dzień dłużej. Idea ta przyświeca nowosądeckim wolontariuszom, tym bardziej, że przyszłoroczna zbiórka odbędzie się pod hasłem Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich – małych i dużych!

29 stycznia 2023 roku razem możemy wpłynąć na przyszłość wielu tysięcy osób, które potrzebują wsparcia niejednokrotnie w bardzo trudnych chwilach walki o każdy kolejny dzień życia. Sepsa może zaatakować bowiem organizm bez względu na wiek, kolor skóry, wyznanie, orientację seksualną czy poglądy polityczne. Można z nią wygrać, ale najpierw należy ją zdiagnozować, czemu służyć ma nadchodząca zbiórka.

Na ulice Nowego Sącza wyjdzie 126 wolontariuszy, którzy od wczesnych godzin porannych (29 stycznia 2023) będą kwestować na rzecz WOŚP.

Cel główny w Nowym Sączu: Pomóc w walce z sepsą. „Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich – małych i dużych!” – oficjalne hasło 31. Finału WOŚP

Cele uzupełniające w Nowym Sączu:

  1. Pobić rekord zbiórki (podczas jednego finału) – zebrać ponad 225 tysięcy zł na pomoc potrzebującym;
  2. Przekroczyć próg 1 mln zł pomocy na rzecz WOŚP;
  3. Odnawiać więzi międzyludzkie po czasie lockdownów i pandemii;
  4. Dobrze się bawić w rytmie muzyki lokalnych artystów.

Na scenie pojawią się: Pałac Młodzieży, Tomasz Kowal, Michał Majcher, Jan Stosur, Pozytywka, 33 trzysta, Kruca Banda oraz A Thousands Hills z Jamesem Macfarlanem.

Nie zabraknie fantów do licytacji w tym tradycyjnej licytacji złotego serduszka. Płyta nowosądeckiego Rynku nie będzie stała pusta. Zapraszamy na stoiska naszych partnerów, ciepłe jedzenie, strzelnicę oraz wiele innych atrakcji, o których będziemy informować na bieżąco.

Wszystkich zainteresowanych wsparciem Sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zapraszamy do kontaktu za pośrednictwem maila: wospnowysacz@gmail.com oraz za pośrednictwem strony https://www.facebook.com/wospnowysacz

/Przygotował Zespół Prasowy Sztab WOŚP Nowy Sącz #6796