Przejdź do treści


Darmowy szynobus na czas budowy mostu heleńskiego

Nowy Most Heleński - źródło: www.nowysacz.pl

Na czas budowy nowego mostu nad Dunajcem zostanie uruchomiony darmowy szynobus, który będzie kursował między stacjami Nowy Sącz – ulica Krakowska, a Nowy Sącz – Miasto.

– Oddamy do dyspozycji w granicach Nowego Sącza, połączenie szynobusowe za darmo – mówił podczas konferencji prasowej zastępca prezydenta Nowego Sącza Wojciech Piech. – To połączenie będzie bezpłatne nie tylko dla mieszkańców miasta, ale dla wszystkich: mieszkańców gminy Chełmiec, Podegrodzia czy osób dojeżdżających z kierunku Limanowej.

Szynobus każdego dnia będzie realizować trzydzieści kursów – pierwszy z dworca głównego PKP o godzinie 6:00, a ostatni w drogę powrotną rozpocznie jazdę o 18:00. Szynobus jednocześnie będzie mógł zabrać dwieście osób. Przejazd pomiędzy stacjami Nowy Sącz – ulica Krakowska a Nowy Sącz – Miasto będzie trwał od 5 do 7 minut.

Koszt uruchomienia szynobusu to około 450 tysięcy złotych, a za jego realizację odpowiadają trzy jednostki samorządu terytorialnego: Urząd Miasta Nowego Sącza, Starostwo Powiatu Nowosądeckiego oraz Małopolski Urząd Marszałkowski.

Rozpoczęcie budowy nowego mostu heleńskiego opóźnia się ze względu na prace zakładu gazowniczego, polegające na przełożeniu sieci gazowej, która jest podwieszona pod starym mostem. W związku z tym wykonawca nie może na razie przystąpić do rozbiórki mostu. Najprawdopodobniej most zostanie zamknięty po długim weekendzie majowym.