Przejdź do treści


Czy kierowcy są gotowi pozostawić swoje samochody na starosądeckim parkingu i przesiąść się do autobusów MPK?

ul. Węgierska – fot. www.nowy-sacz.pl

Portal Sądeczanin opublikował artykuł opisujący wspólny projekt sądeckiego MPK i gminy Stary Sącz. Przedsięwzięcie zakłada między innymi budowę monitorowanego parkingu na terenie Starego Sącza wraz z stanowiskami dla autobusów kursowych MPK.
Cały artykuł dostępny jest pod adresem: http://sadeczanin.info/gospodarka/korki-na-wegierskiej-znikna-bo-pasazerowie-mpk-dostana-darmowy-parking
Autorzy projektu zakładają że przyczyni się on do zmniejszenia liczby samochodów na przeciążonej ul. Węgierskiej oraz rozwiązania problemu brakujących miejsc parkingowych na terenie Nowego Sącza.
O ile wspomniany projekt może przyczynić się do rozwiązanie problemu brakujących miejsc parkingowych na terenie miasta – O tyle trudno spodziewać się że 154 miejsca parkingowe (dane z wizualizacji opublikowanej wraz z artykułem), w znaczący sposób poprawią sytuację na ulicy Węgierskiej. Przypomnijmy, według zeszłorocznego pomiaru natężenia ruchu wykonanego przez GDDKiA, trasą Nowy Sącz – Stary Sącz przejeżdża dziennie ponad 23 tysiące samochodów.
Wspólny projekt MPK i Starego Sącza opiewa na 61 mln złotych. Przy wydawani tak sporej kwoty warto zastanowić się czy lepszych efektów nie przyniosłaby budowa zapowiadanej od lat Węgierskiej BIS, lub dodatkowej przeprawy na Dunajcu? Warto także zadać pytanie – Czy kierowcy są gotowi pozostawić swoje samochody na starosądeckim parkingu i przesiąść się do autobusów MPK?