Przejdź do treści

Chciał ukraść storczyki, usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej

noc, fragment dachu radiowozu z włączoną lampą błyskową

Sądeccy policjanci patrolując centrum Nowego Sącza, zatrzymali złodzieja sklepowego, szarpiącego się z pracownikiem ochrony. 44-letni mieszkaniec Krynicy-Zdroju chciał wynieść ze sklepu dwa storczyki, nie płacąc za nie. Teraz odpowie za kradzież rozbójniczą w warunkach recydywy.

Do zdarzenia doszło 1 lutego około godziny 19:30, kiedy to patrolujący teren Nowego Sącza policjanci zauważyli zamieszanie przed dyskontem. Pracownik ochrony próbował zatrzymać mężczyznę, który nie chciał się łatwo poddać. Policjanci szybko zareagowali, a po chwili zatrzymali 44-latka. Okazało się, że ten już wcześniej wziął dwa storczyki z półki sklepowej, nie płacąc za nie, a gdy został zauważony, próbował uciec, stosując przemoc wobec pracownika ochrony.

Po zatrzymaniu okazało się, że mężczyzna był pod wpływem alkoholu, miał w organizmie 1,8 promila. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej mniejszej wagi. Za taki czyn grozi mu nawet 5 lat pozbawienia wolności, jednakże z uwagi na to, że to nie pierwszy raz gdy popełnia przestępstwo, sąd może zdecydować się na surowszy wyrok.

W międzyczasie Prokurator Rejonowy w Nowym Sączu zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy, włączając dozór Policji, zakaz kontaktowania się z pokrzywdzonym oraz zakaz opuszczania kraju.

/źródło: KMP Nowy Sącz