Przejdź do treści


Budżet Obywatelski Małopolski. Zgłoś pomysł do 31 października

Jeśli masz ciekawy pomysł, który może poprawić życie w naszym regionu, to teraz jest odpowiedni moment, aby go zgłosić! Budżet Obywatelski Województwa Małopolskiego to inicjatywa, która daje mieszkańcom, szansę na wprowadzenie zmian. Siódma edycja BO Małopolski ma rekordową pulę 16 milionów złotych przeznaczonych na realizację wybranych projektów. Termin upływa 31 października.

Zadania mogą być zróżnicowane – od bezpłatnych zajęć edukacyjnych dla dzieci i młodzieży, przez badania medyczne, remonty chodników, aż po projekty prospołeczne, prozdrowotne, kulturalne, edukacyjne, sportowe, turystyczne czy ekologiczne. Istnieje wiele możliwości!

Kto może zgłosić swój pomysł?

To proste – każdy mieszkaniec województwa, który ukończył 16 lat. Na wypełnione formularze urząd marszałkowski województwa małopolskiego czeka do 31 października. Uwaga: każde zgłoszone zadanie musi zdobyć 30 podpisów poparcia mieszkańców. Wszystkie niezbędne dokumenty można znaleźć na stronie:

Jak zgłosić zadanie?

Wypełniony formularz zgłoszenia zadania i wymagane 30 podpisów poparcia należy złożyć w urzędzie marszałkowskim w terminie od 2 do 31 października  Formularz zadania i podpisy mieszkańców można złożyć tradycyjnie – przynosząc na dziennik podawczy urzędu marszałkowskiego bądź przesyłając pocztą:

  • Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, ul. Racławicka 56, 30-017 Kraków
  • Agenda Zamiejscowa w Oświęcimiu, ul. Górnickiego 1, 32-600 Oświęcim
  • Agenda Zamiejscowa w Nowym Sączu, ul. Jagiellońska 52, 33-300 Nowy Sącz
  • Agenda Zamiejscowa w Nowym Targu, al. Tysiąclecia 44, 34-400 Nowy Targ
  • Agenda Zamiejscowa w Tarnowie, al. Solidarności 5-9, 33-100 Tarnów
  • Agenda Zamiejscowa w Miechowie, ul. Warszawska 10, 32-200 Miechów
  • Agenda Zamiejscowa w Zakopanem, ul. Kościeliska 7, 34-500 Zakopane
  • Agenda Zamiejscowa w Suchej Beskidzkiej, ul. J. Piłsudskiego 23, 34-200 Sucha Beskidzka

Jak zgłosić zadanie przez Internet?

Formularz zadania najlepiej przygotować w internetowym generatorze (dostępny od 2 października na stronie www.bo.malopolska.pl), wyeksportuj gotowy wniosek, a plik podpisz swoim profilem zaufanym lub kwalifikowanym podpisem elektronicznym. Następnie prześlij plik na elektroniczną skrzynkę podawczą Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego (ePUAP);

Co zrobić po złożeniu formularza?

Każde zadanie, które zostanie zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego, zostanie sprawdzone przez pracowników urzędu marszałkowskiego. Do 15 marca 2024 r. Zarząd Województwa Małopolskiego opublikuje na www.bo.malopolska.pl wstępną listę wszystkich zgłoszonych zadań, z wyszczególnieniem odrzuconych propozycji. Co ważne – lista ta nie jest ostateczna, bo autorzy zadania mają możliwość odwołania się. Odwołania będzie rozpatrywać Rada Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego.
Wszystkie zadania, które zostaną ostatecznie ocenione pozytywnie, będą dopuszczone do głosowania. Najlepsze propozycje mieszkańcy będą wybierać na przełomie maja i czerwca 2024 roku.

Gdzie można uzyskać odpowiedź na ewentualne pytania?

W przypadku pytań do dyspozycji mieszkańców pozostają pracownicy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego odpowiedzialni za wdrażanie Budżetu Obywatelskiego – kontakt telefoniczny:

  • (12) 61 60 536
  • (12) 61 60 982

adres mailowy: bo@umwm.malopolska.pl.

Elementy graficzne kampanii promującej głosowanie, a także szczegółowe informacje na temat projektu mogą Państwo znaleźć na naszej stronie internetowej: bo.malopolska.pl.

Warto też polubić profil BO Małopolska na Facebooku (https://www.facebook.com/bo.malopolska) – gdzie na bieżąco są wrzucane najważniejsze informacje związane z Budżetem Obywatelskim WM.