Przejdź do treści


Budżet Obywatelski: 2018

W ramach Budżetu Obywatelskiego na przyszły rok wpłynęło 31 wniosków, z czego po weryfikacji pod głosowanie poddanych zostanie 22 zadania.

Cztery wnioski to projekty o charakterze ogólnomiejskim, pozostałe 18 mają charakter dzielnicowy. Warto dodać, że w ubiegłym roku wpłynęły 24 wnioski, z których pod głosowanie poddano 20. Lista zadań na które można będzie głosować od 1 października 2017 r. dostępna jest na stronie https://bo.nowysacz.pl/projekty

Komisja Weryfikacyjna odrzuciła dziewięć projektów. – Osoby składające wnioski nie były mieszkańcami miasta, kwoty wnioskowanych zadań przekraczały pulę 400 tys. złotych, zarówno w projektach ogólnomiejskich, jak i dzielnicowych albo też same wnioski zostały wycofane przez mieszkańców po wezwaniu do uzupełnienia dokumentacji. Zdarzały się też wnioski w lokalizacjach, które nie należą do miasta – wyliczała sekretarz Edyta Brongiel.

Lista punktów do głosowania, w których mieszkańcy Nowego Sącz będą mogli oddać swoje głosy na wybrane przez siebie projekty:

/źródło: UM NS/