Przejdź do treści


BATIM – międzynarodowa firma z Sądecczyzny

BATIM - międzynarodowa firma z Sądecczyzny

W tym roku firma BATIM działająca na Sądecczyźnie, obchodzi 20-lecie powstania. Starosta nowosądecki Marek Pławiak spotkał się z jej szefami i pracownikami i złożył gratulacje z okazji jubileuszu i wybudowania najnowocześniejszego budynku w Polsce.

– Proszę przyjąć gratulacje z okazji 20-lecia Firmy oraz oddania do użytku niezwykle nowoczesnej i imponującej architektonicznie nowej siedziby BATIMu – mówił starosta Marek Pławiak zwracając się do Barbary Edelmuller-Generaux, właścicielki Firmy BATIM Transport Międzynarodowy i Spedycja Spółka Jawna. – Przez dwa dziesięciolecia z niewielkiego zakładu zatrudniającego kilka osób staliście się Państwo dużym, znanym w Europie przedsiębiorstwem. Wasza Spółka jest przykładem profesjonalnego podejścia do biznesu i dowodem na niezwykłe talenty i przedsiębiorczość sądeczan. Niech nowa siedziba BATIMu będzie miejscem, gdzie rodzi się pomyślna przyszłość Waszego przedsiębiorstwa, Sądecczyzny i jej mieszkańców. Życzę tego całej Załodze Firmy, jej partnerom biznesowym i przyjaciołom.

Starosta miał okazję zwiedzić nowoczesny budynek, zapoznać się z praca spedytorów i porozmawiać z fachowcami o transporcie międzynarodowym i zasadach panujących w firmie.

– Jestem pod wrażeniem sposobu zarządzania BATIMem i ogromu pracy wykonywanej przez spedytorów – powiedział starosta. – Cieszę się, że firmy o zasięgu międzynarodowym wyrastają właśnie na Sądecczyźnie. Potencjał mieszkańców Ziemi Sądeckiej jest naprawdę ogromny. Jeszcze raz gratuluję!

W tym roku, podczas Gali Przedsiębiorczości Powiatu Nowosądeckiego, firma BATIM otrzymała Kryształowe Jabłko Sądeckie – najwyższe wyróżnienie przyznawane przez starostę nowosądeckiego dla firm (http://www.powiat.nowy-sacz.pl/pl/krysztalowe-jablko-dla-firmy-batim).

W spotkaniu wzięli udział: starosta nowosądecki Marek Pławiak, Barbara Edelmuller-Generaux – właścicielka Firmy, Janusz Rembilas – współwłaściciel oraz Marek Gunia – dyrektor transportu.

Maria Olszowska /źródło: Starostwo Powiatowe/