Przejdź do treści


Barcice Dolne: Pożar budynku gospodarczego

Barcice Dolne: Pożar budynku gospodarczego - Fot. KM PSP w Nowym Sączu

Do niebezpiecznego pożaru budynku gospodarczego doszło wczoraj (5 marca) kilkanaście minut po godzinie dwudziestej pierwszej w Barcicach Dolnych. W akcji ratowniczo-gaśniczej uczestniczyły dwa zastępy Straży Pożarnej z JRG nr 2 w Nowym Sączu oraz cztery zastępy z jednostek OSP.
Według relacji strażaków z PSP w Nowym Sączu – W momencie przybycia na miejsce darzenia pożarem objęty był w całości budynek gospodarczy. Bezpośrednio do konstrukcji stodoły przylegał budynek mieszkalny. W bliskim sąsiedztwie znajdował się otwarty podwójny garaż z ciągnikiem i maszynami rolniczymi. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia  oraz podaniu prądów wody gaśniczej w natarciu na płonący budynek oraz w obronie na garaż i budynek mieszkalny. Podjęto również obronę zagrożonej stodoły i stajni sąsiada. Zorganizowano
Po zlokalizowaniu pożaru przystąpiono do prac wyburzeniowych spalonej konstrukcji stodoły. Elementy które stwarzały bezpośrednie zagrożenie zawaleniem rozbierano. Na miejsce działań przybył ciężki sprzęt, który wsparł działania strażaków. Cały teren akcji został oświetlony. Działania prowadzone przez trzydziestu strażaków trwały trzy i pół godziny. Przyczyna pożaru jest nieustalona.


źródło: KM PSP w Nowym Sączu