Przejdź do treści


Autobusy MPK będą kursowały do Gminy Łukowica

Prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel i wójt gminy Łukowica Bogdan Łuczkowski - fot. UM NS

W poniedziałek (15 lipca) prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel i wójt gminy Łukowica Bogdan Łuczkowski podpisali porozumienie w sprawie kursowania autobusów sądeckiego MPK do miejscowości Stronie w Gminie Łukowica.

Do Stronia kursowały będą autobusy linii 34, której przystanek końcowy aktualnie znajduje się w Mokrej Wsi.

– Cieszę się z tego, że sądecka spółka będzie mogła świadczyć usługi na terenie następnej gminy z naszego regionu – powiedział prezydent Ludomir Handzel po podpisaniu umowy. – Cieszę się bardzo, że łączymy Łukowicę bezpośrednio z Nowym Sączem. Mam nadzieję, że będzie coraz więcej wymiany, będą się przemieszczać mieszkańcy i myślę, że będzie to służyło rozwojowi kontaktów gospodarczych i kulturowych. Jestem pewien, że spółka MPK sprosta zadaniu, a mieszkańcu będą z jej usług zadowoleni – dodał prezydent.

Wójt gminy Łukowica Bogdan Łuczkowski nie ukrywał, że zapowiedź uruchomienia komunikacji łączącej gminę z Nowym Sączem wywołała ogromne zainteresowanie mieszkańców. – Na zebraniu wiejskim w sołectwie Stronie na temat połączeń pomiędzy tą miejscowością a Nowym Sączem przyszło kilkadziesiąt osób, wyrażających chęć i potrzebę bezpośredniego połączenia. Wszystko jest już przygotowane, trwają jeszcze drobne prace konserwatorskie.

Pierwsze autobusy sadeckiego MPK zaczną kursować do Stronia w ostatnim tygodniu sierpnia. Przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego. Planowane są trzy kursy w godzinach porannych i tyle samo po południu oraz jeden kurs wieczorem. Przewidziane są także dwa kursy weekendowe.

/źródło: UM NS