Przejdź do treści


Alerty IMGW. Intensywne opady śniegu, silny wiatr, zawieje i zamiecie

Piaskarka, gołoledź, zima, śliskie drogi

Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali w sobotę ostrzeżenia meteorologiczne pierwszego i drugiego stopnia.

Alerty IMGW drugiego stopnia – intensywne opady śniegu

Pomarańczowe alerty IMGW przed intensywnymi opadami śniegu obowiązują na południu Śląska i Małopolski. W Nowym Sączu i powiecie nowosądeckim opady śniegu powodujące miejscami dalszy przyrost pokrywy śnieżnej o 10 cm do 15 cm spodziewane są w sobotę po południu oraz w nocy z soboty na niedzielę. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska określono na: 80%. Stopień zagrożenia: 2 stopień (w skali 3-stopniowej).

Alerty IMGW pierwszego stopnia – zawieje/zamiecie śnieżne
Synoptycy IMGW ostrzegają także przed zawiejami i zamieciami śnieżnymi. Alarmy te obowiązują w południowych powiatach woj. śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego. Przebieg: W Nowym Sączu i powiecie nowosądeckim prognozowane są zawieje i zamiecie śnieżne spowodowane opadami śniegu i wiatrem o średniej prędkości do 30 km/h, w porywach do 65 km/h, z kierunków północnych. Ostrzeżenie obowiązuje do godz. 20.00 w sobotę. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska określono na: 80%. Stopień zagrożenia: 1 stopień (w skali 3-stopniowej).

/źródło: IMGW