Akt oskarżenia w sprawie śmiertelnego wypadku na stoku Słotwiny Arena

Opublikowano 23 listopada 2021 przez
Akt oskarżenia w sprawie śmiertelnego wypadku na stoku Słotwiny Arena
Zdjęcie ilustracyjne – fot. KMP Nowy Sącz

Prokuratura Rejonowa w Muszynie skierowała do sądu akt oskarżenia w sprawie śmiertelnego wypadku na stoku narciarskim Słotwiny Arena w Krynicy-Zdroju, do którego doszło w lutym bieżącego roku. Zjeżdżający z nadmierną prędkością 25-letni narciarz doprowadził do zderzenia z innym narciarzem, w efekcie czego 54-letni mężczyzna zginął na miejscu. Mimo że 25-latek nie przyznał się do spowodowania wypadku, zabezpieczone przez śledczych nagranie z monitoringu pozwoliło na dokładne ustalenie przebiegu tego zdarzenia.

– Oskarżony przejechał aż 40 m do momentu uderzenia w pokrzywdzonego, który jako jedyny znajdował się po tej stronie stoku, na którą skręcił oskarżony. Mimo to nie podjął żadnego manewru obronnego. Natomiast pokrzywdzony w ostatniej chwili – zdaniem biegłego zbyt późno – zauważył oskarżonego i podjął obronny manewr skrętu, ale był on już nieskuteczny. – Czytamy w komunikacie opublikowanym przez Prokuraturę Okręgową w Nowym Sączu.

25-letni sprawca wypadku jest oskarżony o nieumyślne spowodowanie śmierci, przez niestosowanie się do norm obowiązujących podczas uprawiania narciarstwa. Na skutki zderzenia, oprócz prędkości, miała też wpływ masa ciała oskarżonego, który ważył 120 kg przy 185 cm wzrostu.