Przejdź do treści


Akcja ZNICZ 2019 – szczegóły zmiany organizacji ruchu w rejonie pięciu sądeckich cmentarzy

  • Opublikowano:
  • Autor:
fot. KMP Nowy Sącz

W związku ze zbliżającą się uroczystością Wszystkich Świętych, w dniach od 31 października 2019 roku do 3 listopada 2019 roku nastąpi zmiana organizacji ruchu w rejonie pięciu sądeckich cmentarzy. By zminimalizować skutki powstałych utrudnień, upłynnić ruch oraz zapewnić bezpieczny dojazd, sądeccy policjanci będą w tych miejscach kierować ruchem, jak również informować o występujących utrudnieniach drogowych czy możliwości dojazdu do parkingu.

Główna zmiana organizacyjna w rejonie cmentarzy polegać będzie na ograniczeniu prędkości pojazdów do 30 km/h i zamontowaniu tablic ze znakiem A-30 „wzmożony ruch pieszych”.
Ponadto przy ulicy Lwowskiej (cmentarz dzielnicy Gołąbkowice) zabronione będzie zatrzymywanie pojazdów na wysokości cmentarza, a parkowanie będzie dozwolone po jednej stronie ulicy Lwowskiej (po stronie cmentarza), jak również na parkingu pod cmentarzem. Udostępniony będzie również pobliski parking galerii handlowej.

W przypadku cmentarza komunalnego ulica Rejtana i ulica Husarska objęte zostaną zakazem zatrzymywania. Pojazdy będzie można zaparkować na wyznaczonym parkingu wzdłuż ulicy Rejtana (obok cmentarza), po lewej stronie ulicy Śniadeckich i Pierackiego oraz na parkingu przy ulicy Pierackiego. Udostępniony zostanie również parking przy zespole szkół i centrum handlowym.
Zabronione będzie także zatrzymywanie pojazdów na wysokości cmentarza dzielnicy Zawada przy ulicy Nawojowskiej, oraz na odcinku od ulicy Krętej do ulicy Bora Komorowskiego. Na ulicy Dąbrowskiej wprowadzony zostanie jeden kierunek ruchu (od ulicy Nawojowskiej do ulicy Bolesława Prusa). Parkowanie będzie natomiast dozwolone po jednej stronie ulicy Dąbrowskiej i na znajdujących się w tym rejonie parkingach w rejonie świątyni i cmentarza.

W rejonie cmentarza dzielnicy Biegonice zabronione będzie zatrzymywanie pojazdów po prawej stronie od ulicy Biegonickiej w kierunku centrum. Parkowanie pojazdów będzie możliwe po stronie cmentarza na ulicy Węgierskiej, na parkingu przy kaplicy oraz na ulicach przylegających do cmentarza.

Zakaz zatrzymywania pojazdów będzie obowiązywał również po jednej stronie ulicy św. Heleny (cmentarz dzielnicy Helena), jak również po jednej stronie ulicy Starowiejskiej. Parkowanie pojazdów będzie dozwolone na ulicy Starowiejskiej od strony cmentarza, jak również na ulicy św. Heleny, Jesionowej i Pastwiska.

/źródło: KMP Nowy Sącz