Przejdź do treści


Agresywny złodziej portfela z zarzutami

Fragment lampy błyskowej z napisem POLICJA na dachu radiowozu

Do 5 lat więzienia grodzi 38-letniemu mieszkańcowi Nowego Targu, który ukradł starszej kobiecie portfel, a następnie szarpał i kopał 69-latkę, by zatrzymać swój łup.

Do zdarzenia doszło w czwartek 25 sierpnia na jednej z ulic Nowego Sącza. Kiedy 69-letnia kobieta robiła zakupy w kiosku, nieznajomy mężczyzna wyrwał jej portfel. Gdy seniorka chciała odzyskać swoją własność, sprawca zaczął ją szarpać i kopać, po czym uciekł z łupem. O zdarzeniu zostali poinformowani sądeccy policjanci, którzy sprawdzając pobliski teren, szybko trafili na mężczyznę odpowiadającego rysopisowi agresywnego złodzieja i natychmiast go zatrzymali. Zatrzymany nie miał przy sobie skradzionego portfela, ale wskazał funkcjonariuszom miejsce, w którym go ukrył.

38-letni mieszkaniec Nowego Targu usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej tzw. mniejszej wagi, za co grozi mu do 5 lat więzienia. Prokurator zastosował również wobec podejrzanego środki zapobiegawcze w postaci dozoru Policji, zakazu zbliżania się do pokrzywdzonej oraz zakazu opuszczania kraju.

/źródło: KMP Nowy Sącz