Przejdź do treści


Agresywni wandale demolowali stację PKP w Piwnicznej-Zdroju. Zostali zatrzymani przez Policję

uszkodzona gablota informacyjna oraz plastikowy pojemnik na piasek

Do 5 lat więzienia grozi dwóm młodym mieszkańcom Sądecczyzny, którzy demolowali stację PKP w Piwnicznej-Zdroju i zaatakowani funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei.

– 30 marca br., kilka minut po północy oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu otrzymał zgłoszenie, że na stacji kolejowej w Piwnicznej-Zdroju, funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei zostali zaatakowani przez dwóch młodych mężczyzn, którzy demolowali peron. – Informuje kom. Justyna Basiaga oficer prasowy sądeckiej policji.

Na miejsce skierowano patrol policji, funkcjonariusze ustalili, że w trakcie patrolowania stacji kolejowej pracownicy Straży Ochrony Kolei zauważyli dwóch mężczyzn, którzy uszkodzili skrzydło gabloty informacyjnej oraz plastikowy pojemnik na piasek. Na widok zbliżających się strażników wandale zaczęli uciekać. Po krótkim pościgu  jeden z mężczyzn został ujęty. 20-letni mieszkaniec Sądecczyzny został zatrzymany i przewieziony do sądeckiej komendy. Zaraz po zebraniu szczegółowych informacji na temat drugiego ze sprawców i kierunku jego ucieczki, mundurowi natychmiast ruszyli w teren. W wyniku podjętych działań kilka godzin po zdarzeniu drugi wandal był już w rękach policjantów. 21-letni mieszkaniec Sądecczyzny został zatrzymany o poranku na jednej z ulic w Piwnicznej-Zdroju.

Obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty uszkodzenia mienia oraz znieważenia funkcjonariuszy podczas wykonywania obowiązków służbowych. Dodatkowo młodszemu z podejrzanych został przedstawiony zarzut naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza. Za popełnione przestępstwa mężczyznom grozi kara 5 lat pozbawienia wolności.

/źródło: KMP Nowy Sącz