Przejdź do treści


8 lipca policjanci ze Starego Sącza zapraszają mieszkańców na debatę z cyklu „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”

Policjantka z odblaskami fot. KWP Kraków

W czwartek, 8 lipca 2021 roku o godzinie 16:00 w Kinie Sokół w Starym Sączu odbędzie się debata społeczna, którą organizują funkcjonariusze Komisariatu Policji w Starym Sączu. Będzie to kontynuacja cyklu spotkań pn. „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”.

Impulsem do zorganizowania debaty są zdarzenia drogowe zaistniałe w pierwszej połowie 2021 roku na terenie miasta Stary Sącz, szczególnie w rejonie ulicy Ogrodowej, a na wybór tej tematyki wpłynęły m.in. informacje przekazywane przez mieszkańców za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.
Podczas debaty przewidziane są wystąpienia organizatora i prelegentów, dyskusja uczestników debaty oraz wypracowanie wniosków.
Spotkanie zostanie zorganizowane z zachowaniem obowiązujących zasad reżimu sanitarnego. W pomieszczeniu będzie mogło przebywać maksymalnie 30 osób (nie wliczając w to osób, które posiadają certyfikat potwierdzający ich zaszczepienie przeciwko COVID-19).

Debaty społeczne pod hasłem “POROZMAWIAJMY O BEZPIECZEŃSTWIE – MOŻESZ MIEĆ NA NIE WPŁYW” to cykl spotkań organizowanych na terenie działania sądeckiej komendy i komisariatów z terenu Sądecczyzny.

Debaty pozwalają z jednej strony diagnozować aktualne zagrożenia bezpieczeństwa, natomiast z drugiej – umożliwiają określenie i zaplanowanie sposobów rozwiązania zdiagnozowanych problemów zgodnie z oczekiwaniami społecznymi oraz zasobami i możliwościami podmiotów odpowiedzialnych w środowisku za utrzymanie szeroko rozumianego bezpieczeństwa.

/źródło: KMP Nowy Sącz