Przejdź do treści


4 listopada: Gala MMA Celtic Gladiator w Nowym Sączu

Gala MMA Celtic Gladiator w Nowym Sączu

Gala MMA Celtic Gladiator wraca do Polski. 15 edycja wydarzenia odbędzie się 4 listopada w Nowym Sączu. W kilkunastu walkach wystąpią zawodnicy światowej klasy, w ringu pojawią się także młodzi fighterzy, którzy dopiero rozpoczynają swoją wielką sportową karierę. Pojedynki będą toczone w formułach MMA, K1, oraz Cage Boxing. Zobaczymy m.in. dwie walki o mistrzostwo świata CG.

Wracamy do Polski, do mojego rodzinnego miasta – podkreśla Albert Jarzębak – prezes Celtic Gladiator. Jest to dla mnie bardzo ważna chwila, pochodzę z Nowego Sącza, tutaj stawiałem moje pierwsze bokserskie kroki trenując pod okiem Jerzego Kuleja. Teraz chciałbym pokazać sądeczanom to co najlepsze w sportach walki dodaje.

W karcie walk sądeckiej gali znalazły się dwa pojedynki o pas Mistrza Świata CG. Oba zapowiadają się ekscytująco mówi Jarzębak. W walce głównej w formule K1, w kategorii 72,5 kg o zwycięstwo i tytuł powalczą Lilian Porcireanu i Łukasz Plawecki. „Boom Boom” Pławecki niedawno wywalczył tytuł Mistrza Świata organizacji IPCC. Ma za sobą Łukasz bogatą karierę amatorską – 126 walk, tytuły Mistrza Polski Juniorów, Młodzieżowców i Seniorów, a w 2009 roku II miejsce Pucharu Świata K1. Jako „profi” wywalczył w 2016 Mistrzostwo Świata WKN w Kickboxingu oraz wspomniany tytuł IPCC. Jego przeciwnikiem będzie Lilian Porcireanu. Włoch ma na koncie tytuł mistrza swojego kraju w K1, swoją karierę rozpoczynał od karate, nie bez powodu jego najlepszą techniką jest “high kick”.

Nie mniej emocjonująco zapowiada się kolejne starcie o pas w kategorii 84 kg pomiędzy Mariuszem Radziszewskim i Krzysztofem Kułakiem tym razem w formule MMA. Obaj walczą stylowo, to prawdziwi wojownicy, którzy potrafią porwać każdą publiczność. To będzie uczta dla miłośników MMA – cieszy się Albert Jarzębak.

Krzysztof Kułak wystąpi w Nowym Sączu nie tylko jako zawodnik, ale także w roli trenera. Jego podopieczny Dawid Matyszczak stoczył jak dotąd 3 wygrane walki, a na Celtic Gladiator 15 miał zmierzyć się z obiecującym debiutantem Kubą Szymczakiem. Ostatecznie w wadze piórkowej, w formule MMA zawalczy Maciejem Szczepaniakiem – 19 letnim sądeczaninem, dla którego będzie to trzecia walka w karierze. Szczepaniak miał pierwotnie walczyć z Włochem Giuseppe Ferro. Zestawienie Maćka z Dawidem, daje bardziej elektryzujące widowisko, obaj zawodnicy przygotowują się od jakiegoś czasu do swoich występów. Mamy dwóch fighterów, którzy dadzą z siebie wszystko – mówi Jarzębak.

W Cage Boxingu zmierzą się pochodzący z Nowego Sącza Bartłomiej “Wania” Wańczyk z Michałem Krawczykiem. Dla obu zawodników będzie to debiut w tej formule. Wania trenuje od 2002 roku, profesjonalne starty zaczął od 2007 roku, u boku obecnego prezesa CG Alberta Jarzębaka. Na ringach zawodowych stoczył 15 walk bokserskich, wygrał wszystkie, siedem przez KO, a największym sukcesem było zdobycie pasa Młodzieżowego Mistrza Świata GBC w Berlinie.

W pozostałych walkach w formule K1 zmierza się Mariusz Jankowski z Kamilem Janikiem, Jakub Rojowski z Przemysławem Pawlakiem, i Łukasz Szecówka z Bartoszem Zającem. W formule MMA powalczą Damian Seweryn z Piotrem Poniedziałkiem, Dawid Rachwał z Konradem Mikołajczykiem i Tomasz Lepiarski z Tomaszem Mozdyniewiczem. Poza kartą główną na rozpoczęcie wieczoru staną naprzeciwko siebie Dariusz Miernik i Marcin Nawalaniec w formule MMA oraz Patryk Schab i Arkadiusz Rolka w K1.

15. Gala MMA Celtic Gladiator rozpocznie się 4 listopada 2017 o 19:00 w MOSiR Arena w Nowym Sączu przy ul. Nadbrzeżnej 34. Dzień wcześniej 3 listopada w tym samym miejscu odbędzie się oficjalne ważenie zawodników. Początek o 13:00.

31 października we wtorek o 16:00 w klubie Halny w Nowym Sączu przy ul. Grunwaldzkiej 243 odbędzie się otwarty trening medialny, na które zapraszamy dziennikarzy.

Bilety na galę będą w sprzedaży od poniedziałku 30 października w sklepach MG Polska Lewiatan w Nowym Sączu przy ul. Browarnej 26B, Barbackiego 81, Krakowskiej 80. Bilety są także dostępne w Internecie http://www.celticgladiator.com/pl/

Relację na żywo z gali będzie można oglądać w serwisie sportowym Sportowe Fakty WP.pl, 4 listopada od 19:00, w wersji angielskiej na profilu FB Celtic Gladiator. Premiera w Polsacie Sport Fight 8 listopada.