Przejdź do treści


4 i 5 czerwca utrudnienia na drogach  Sądecczyzny podczas 60. Małopolskiego Wyścigu Górskiego

kolarze w trasie, żółty napis Uwaga utrudnienia w ruchu

30 grup kolarskich z całego świata wystartuje w 60. edycji Małopolskiego Wyścigu Górskiego. W trakcie trzech dni zmagań zawodnicy pokonają blisko 400 kilometrów, a trasa będzie przebiegała również przez Sądecczyznę, w związku z tym w dniach 4 i 5 czerwca br. należy spodziewać się utrudnień w ruchu.

II etap 60. Małopolskiego Wyścigu Górskiego rozpocznie się w najbliższą sobotę 4 czerwca br. w Niepołomicach, a zakończy w Nowym Targu. Zawodnicy około godziny 15:10-16:40 przejadą przez teren powiatu nowosądeckiego przez Olszanę, Czarny Potok, Łącko, Czerniec i Zabrzeż.

Utrudnień w ruchu na Sądecczyźnie należy spodziewać się również w niedzielę 5 czerwca br. w godzinach ok. 11:30-14:00. Wówczas kolarze pokonując trasę III etapu wyścigu z Jabłonki na Przehybę, przejadą przez następujące miejscowości naszego powiatu: Zabrzeż, Czerniec, Łącko, Czarny Potok, Olszana, Olszanka, Naszacowice, Gołkowice Dolne, Mostki, Stary Sącz (rynek), Moszczenica Wyżna, Przysietnica, Skrudzina, Gaboń i Przehyba.  

Wyścig będzie odbywać się przy ruchu częściowo ograniczonym, wstrzymywanym przez umundurowanych policjantów na czas przejazdu czołówki, peletonu i zawodników ze stratą nie większą niż 15 minut. Przypominamy, że uczestnicy wyścigu posiadają pierwszeństwo przejazdu w miejscach nadzorowanych i kierowanych przez policjantów.

Szczegółowy program 60. Małopolskiego Wyścigu Górskiego

/źródło: KMP Nowy Sącz