Przejdź do treści


3:1 w setach dla starosty!

Fot. Maria Olszowska

Dzisiaj w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Ks. Józefa Tischnera w Starym Sączu odbył się II Memoriał im. Bogdana Zajdla w Tenisie Stołowym Mężczyzn. Mecz otwarcia, podobnie jak w ubiegłym roku, rozegrał starosta nowosądecki Marek Pławiak i burmistrz Starego Sącza Jacek Lelek. I podobnie jak w ubiegłym roku – wygrał starosta.

Po zaciętej walce starosta Marek Pławiak pokonał burmistrza Jacka Lelka, zwyciężając 3:1 w setach.

– Bardzo się cieszę z tego zwycięstwa, ale najważniejsza była wspólna gra fair play – mówił z uśmiechem starosta Marek Pławiak. – Rozegraliśmy z burmistrzem mecz otwarcia i zachęciliśmy do gry pozostałych zawodników. A tych z roku na rok przybywa. Cieszę się, że młodzi i starsi podejmują sportowe wyzwania.

Memoriał ma przypomnieć sylwetkę śp. Bogdana Zajdla, który zginął w wypadku samochodowym w 2015 r. Był nauczycielem w Zespole Szkół Zawodowych w Starym Sączu i Prywatnym Gimnazjum w Starym Sączu, kierował też Internatem.

II Memoriał zorganizował Marian Kuczaj – działacz sportowy, były radny powiatowy. Wzięli w nim udział m.in.: starosta Marek Pławiak i burmistrz Starego Sącza Jacek Lelek. Nie zabrało radnego wojewódzkiego Stanisława Pasonia, który ufundował dwa tablety dla zwycięzców, przewodniczącej Rady MiG Starego Sącza Ewy Zielińskiej, radnego powiatowego Stanisława Dąbrowskiego, dyrektora ZSP w Starym Sączu Grzegorza Skalskiego, dyrektora LO – Krzysztofa Szewczyka, działaczy sportowych i przyjaciół śp. Bogdana Zajdla.

/(olsz)
/Fot. Maria Olszowska