30 mln złotych na rewitalizację Parku Strzeleckiego w Nowym Sączu

Opublikowano 19 stycznia 2018 przez
30 mln złotych na rewitalizację Parku Strzeleckiego w Nowym Sączu

Miasto Nowy Sącz otrzyma 30 ml złotych dotacji na rewitalizację Parku Strzeleckiego. Środki będą pochodzić z programu „Rewitalizacja głównych ośrodków miejskich w regionie” w Regionalnym Programie Operacyjnym Województwa Małopolskiego na lata 2014 – 2020. W parku ma powstać kompleks kulturalno-turystyczno-rekreacyjny z zadaszonym amfiteatrem na 4 tys. miejsc.

– Nie ukrywam, że dla mnie jest to bardzo miła informacja – komentuje prezydent Nowego Sącza Ryszard Nowak. – Wierzę, że w niedługim czasie to miejsce, niezwykle urokliwe i niezwykle cenne, bo znajdujące się w środku miasta będzie atrakcją nie tylko dla sądeczan, ale i dla naszych gości. Bardzo się z tego powodu cieszę i bardzo dziękuję. To też jest dowód, że nasza praca została wykonana we właściwy sposób – podkreśla prezydent.

Wygląd Parku Strzeleckiego zmieni się nie do poznania. Zostaną tam wydzielone strefy o różnej funkcji: społecznej, kulturalnej, turystycznej i rekreacyjnej. Najważniejszą inwestycją będzie zadaszony kompleks amfiteatralny ze sceną i widownią na 4 tysiące miejsc. W amfiteatrze będzie można organizować nie tylko koncerty, zaplanowano także instalację urządzeń projekcyjnych dla kina letniego z laserowym projektorem i ekranem pneumatycznym.

Przebudowane zostaną parkowe alejki, zainstalowane nowe oświetlenie. W projekcie nie zapomniano o fontannie, pawilonie parkowym, ścieżce do uprawiania joggingu i wszelkiego rodzaju urządzeniach dla dzieci. Uczestnicy imprez będą mieli gdzie zaparkować: przewidziano budowę wydzielonych miejsc postojowych. Ulice Jadwigi Wolskiej i Ogrodowa zostaną przebudowane.

Władze miasta zakładają rozpoczęcie inwestycji jeszcze w tym roku. Wartość całego projektu szacowana jest na 53 mln złotych. Realizacja potrwa co najmniej dwa lata.

/UM NS/