Przejdź do treści

24 października w Nowym Sączu ruszy drugi punkt pobrań wymazów do testów w kierunku koronawirusa

Punkt wymazowy - fot. KMPSP Nowy Sącz

Nowy punkt pobrań wymazów do testów w kierunku koronawirusa będzie działał w Nowym Sączu przy ul. Nawojowskiej 29/1/U od poniedziałku do piątku w godz. od 8.00 do 13.00. W soboty i w niedzielę od 8.00 do 12.00.

W Nowym Sączu działają obecnie 2 punkty wymazowe. W powiecie nowosądeckim 1 – w Krynicy-Zdroju przy Szpitalu im. dr. Józefa Dietla na ul. Kraszewskiego 142.

Informacje na temat adresów, telefonów i godzin działania punktów pobrań są codziennie aktualizowane na stronie Małopolskiego OW NFZ www.nfz-krakow.pl (https://www.nfz-krakow.pl/dla-pacjenta/aktualnosci/punkty-wymazowe-dla-osob-ktore-musza-wykonac-test-w-kierunku-covid-19,383.html) oraz stronie pacjent.gov.pl. Potrzebne informacje można uzyskać również dzwoniąc pod numer Telefonicznej Informacji Pacjenta 800 190 590.

W punktach poboru wymazów test na koronawirusa mogą wykonać osoby, które otrzymały zlecenie na tego typu badanie od lekarza podstawowej opieki zdrowotnej. Test jest bezpłatny, a jego wykonanie finansuje Narodowy Fundusz Zdrowia.

Osoby, które posiadają Internetowe Konto Pacjenta, wynik badania mogą sprawdzić za jego pośrednictwem. Dostęp do tej informacji ma również lekarz zlecający test.

/źródło: Małopolski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia w Krakowie