Przejdź do treści

16 punktów karnych w dwie minuty. Wykroczenia młodej kierującej nagrał wideorejestrator sądeckiej grupy SPEED

Kadr z nagrania wideorejestratora - KMP Nowy Sącz

Sądeccy policjanci działający w ramach grupy SPEED każdego dnia dbają o bezpieczeństwo na drogach naszego regionu. W ostatnim czasie zatrzymali do kontroli młodą kobietę, która w jechała swoim BMW 112 km/h, przekraczając dopuszczalną prędkość o 62 km/h. I nie było to jej jedyne przewinienie…

Policjanci ruchu drogowego sądeckiej komendy, którzy wchodzą w skład grupy SPEED codziennie patrolują drogi miasta i powiatu. Ich głównym zadaniem jest walka z przejawami agresji na drodze oraz łamaniem przepisów przez kierujących. Z takimi rażącymi naruszeniami policjanci spotykają się niemal codziennie – najczęściej, także na Sądecczyźnie, jest to jazda z nadmierną prędkością, która jest główną przyczyną zdarzeń drogowych i każdego roku generuje ponad 1/3 wszystkich ofiar wypadków w Polsce.

19 listopada br., na terenie gminy Grybów, funkcjonariusze sądeckiej grupy SPEED jechali nieoznakowanym radiowozem za kierującą BMW. Młoda kobieta pędziła przed siebie wąską drogą, w ogóle nie stosując się do znaków ograniczenia prędkości. Najpierw przy ograniczeniu do 40 km/h jechała 90 km/h, a następnie przy ograniczeniu do 50 km/h pędziła 112 km/h, przekraczając dopuszczalną prędkość aż o 62 km/h!

Policjanci zatrzymali nieodpowiedzialną kierującą do kontroli drogowej. Kobieta została ukarana mandatem za rażące przekroczenie dopuszczalnej prędkości, wykonywanie nieprawidłowych manewrów oraz zły stan techniczny BMW, którym się poruszała. Dodatkowo okazało się, że pojazd jest niedopuszczony do ruchu. Za popełnione wykroczenia na konto młodej kierującej trafiło 16 punktów karnych, a policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu.

/źródło: KMP Nowy Sącz