Przejdź do treści


16-letek ukradł markowe perfumy o wartości ponad 6 tys. zł

fot. KMP Nowy Sącz

Sąd rodzinny zadecyduje o dalszym losie 16-letka, który siedmiokrotnie dokonał kradzieży sklepowej. Jego łupem padły markowe perfumy o wartości ponad 6 tys. złotych. Podczas ostatniej kradzieży został przyłapany przez pracownika ochrony.

Na początku kwietnia oficer dyżurny sądeckiej komendy otrzymał zgłoszenie, że w jednej z drogerii w Nowym Sączu pracownik ochrony ujął młodego mężczyznę, który ukradł trzy opakowania markowych perfum o wartości ponad 700 złotych. O kradzieży niezwłocznie powiadomiono Policję. Kiedy patrol przybył we wskazane miejsce, policjanci zatrzymali 16-letniego sądeczanina i przewieźli go do komendy. Skradzione perfumy z uwagi na to, że nie były uszkodzone, wróciły do dalszej sprzedaży.

Policjanci ustalili, że nie była to pierwsza kradzież młodego sądeczanina. 16-latek od marca dopuścił się 7 takich czynów, a obiektem jego zainteresowania zawsze były markowe perfumy męskie i damskie. Nieletni ukradł łącznie 24 opakowania perfum o wartości ponad 6 tys. złotych. Teraz młody mieszaniec Nowego Sącza odpowie za te kradzieże. Sprawą, z uwagi na jego wiek, zajmie się sąd rodzinny i nieletnich, który za popełnione czyny karalne może zastosować środki przewidziane w ustawie o wspieraniu i resocjalizacji nieletnich.

/źródło: KMP Nowy Sącz