Przejdź do treści


Zarejestrowanie 130 wykroczeń i 5 przestępstw to bilans weekendowych działań sądeckiej drogówki

Drogówka - fot. KMP Nowy Sącz

W miniony weekend policjanci sądeckiej drogówki przeprowadzili intensywną akcję mającą na celu zwalczanie agresywnych zachowań kierowców na drogach Nowego Sącza. Ich wysiłki skupiły się na kontrolach pojazdów oraz egzekwowaniu przestrzegania przepisów ruchu drogowego.

Od piątku do niedzieli funkcjonariusze skontrolowali łącznie 150 pojazdów. W wyniku tych kontroli ujawniono 130 przypadków naruszeń przepisów ruchu drogowego, głównie dotyczących przekraczania dopuszczalnej prędkości oraz wykonywania nieprawidłowych manewrów. Nie tylko wykroczenia, lecz także przestępstwa nie pozostały niezauważone. Policjanci zarejestrowali 5 przypadków popełnienia przestępstw drogowych, w tym prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości oraz jazdę po cofnięciu uprawnień.

W trakcie akcji zatrzymano również 4 prawa jazdy, w tym 3 za drastyczne przekroczenie prędkości. Szczególnie niebezpiecznym przypadkiem było złapanie kierowcy, który poruszał się z prędkością 144 km/h na terenie zabudowanym, co przekroczyło limit o aż 94 km/h. Za to przewinienie nałożono na niego mandat w wysokości 2,5 tys. złotych oraz 15 punktów karnych. Policjanci zatrzymali także 14 dowodów rejestracyjnych, w tym 8 ze względu na zły stan techniczny pojazdów. W wyniku akcji 76 kierowców otrzymało mandaty karnne, a 7 przypadków zostanie rozpatrzonych przez sąd.

Policja apeluje o zachowanie rozwagi i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, podkreślając, że bezpieczeństwo na drogach zależy przede wszystkim od odpowiedzialnego zachowania się wszystkich uczestników ruchu drogowego.

/źródło: KMP Nowy Sącz