Przejdź do treści


Włamywacz zatrzymany przez sądeckich policjantów

Radiowóz - KMP Nowy Sącz

Do 10 lat więzienia grozi 41-letniemu mieszkańcowi Nowego Sącza, który podejrzany jest o trzy kradzieże z włamaniem, do których doszło w ostatnim czasie na terenie miasta.

Trzeciego sierpnia bieżącego roku, funkcjonariusze z Wydziału do zwalczania Przestępczości Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu, działając na podstawie własnych ustaleń, aresztowali 41-letniego mieszkańca Nowego Sącza. Mężczyzna jest podejrzewany o serię przestępstw popełnionych na terenie miasta między czerwcem a lipcem tego roku. W czerwcu dokonał włamania do domku letniskowego, skąd zabrał wszystko, co przedstawiało jakąkolwiek wartość, m.in. elektronikę, narzędzia elektryczne, odzież znanych marek oraz dokumenty i karty bankowe. Tego samego dnia, ukradł samochód marki Volkswagen, który był zaparkowany na prywatnej posesji w Nowym Sączu. Policjanci ustalili również, że w ostatnich dniach lipca mężczyzna dokonał kolejnego włamania do domu jednorodzinnego, skąd ukradł elektronikę, biżuterię, a także cenne pamiątki rodzinne, kosmetyki i inne przedmioty. Wartość utraconych dóbr oszacowano na kwotę przekraczającą 40 tys. złotych.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego policjanci przedstawili mężczyźnie zarzuty dokonania trzech kradzieży z włamaniem, a także kradzież dokumentów. Za te przestępstwa grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności. W toku realizowanych czynności policjanci odzyskali już część skradzionego mienia.