Przejdź do treści


W środę rozpocznie się remont zniszczonej nawierzchni na Obwodnicy Zachodniej Nowego Sącza

Obwodnica Zachodnia Nowego Sącza została oddana do użytku w grudniu 2015 roku, w ciągu ostatnich kilku miesięcy stan jej nawierzchni drastycznie się pogorszył stwarzając niebezpieczeństwo dla użytkowników tej drogi.

W najbliższą środę, 10 kwietnia rozpocznie się remont zniszczonej nawierzchni na odcinku około kilometra – od ronda w Biczycach do skrzyżowania z ul. Łączną. W związku z rozpoczęciem prac droga na tym odcinku zostanie zamknięta dla ruchu na okres minimum trzech tygodni. Objazd będzie poprowadzony drogą powiatową Chełmiec – Naszacowice oraz DK 28. To kolejne utrudnienie dla kierowców, którzy w związku z trwającą przebudową linii kolejowej na terenie miasta Nowego Sącza w porannych i popołudniowych godzinach szczytu tkwią w ogromnych korkach.

– Przebudowa drogi przewiduje podniesienie parametrów nośności nawierzchni. Istniejąca jezdnia wraz z podbudową zostanie zerwana, a w jej miejsce pojawi się nowa konstrukcja drogi w postaci podbudowy z kruszywa, podbudowy bitumicznej, siatki stalowej, warstwy wiążącej i nowej warstwy ścieralnej. – mówi starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski. Słowa starosty świadczą jednoznacznie, że podczas projektowania lub budowy obwodnicy nie przewidziano  aktualnie występującego natężenia  ruch. Fakt ten jest tym bardziej bulwersujący, że była to nowa droga, której budowa mogła trwać dłużej i powinna zostać wykonana w sposób nie wymagający tak gruntowynch prac.

Łączny koszt remontu to 2.368.062,42 zł.

Przebudowa drogi jest realizowana ze środków Rządowego Funduszu Polski Ład – Program Inwestycji Strategicznych oraz budżetu Powiatu Nowosądeckiego.

Wykonawcą robót jest: Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe „GODROM” Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnością z Gorlic.