Przejdź do treści

W sobotę 5 sierpnia utrudnienia w ruchu na terenie gminy Stary Sącz

rower, wyścig kolarski

W sobotę 5 sierpnia na terenie gminy Stary Sącz zostanie zorganizowany „Wyścig By Tomasz Marczyński – III Edycja Stary Sącz 2023”. W związku z tym wydarzeniem należy spodziewać się utrudnień w ruchu.

Start wyścigu planowany jest o godzinie 10:10 z Diecezjalnego Centrum Pielgrzymowania, zlokalizowanego przy ulicy Papieskiej w Starym Sączu. Trasa przejazdu uczestników przewiduje przemieszczenie się przez ulice: Papieską, Topolową, Węgierską, Nową oraz Partyzantów w Starym Sączu. Następnie kolarze przekroczą granice Moszczenicy Niżnej i Wyżnej, Skrudziny oraz Gołkowic Dolnych, by około godziny 11:00 dotrzeć do szkoły podstawowej w Gaboniu.

W kolejnym etapie wydarzenia uczestnicy rozpoczną indywidualne starty z terenu wspomnianej szkoły, ruszając w kierunku Przehyby. Aby zapewnić bezpieczeństwo, funkcjonariusze z sądeckiej drogówki będą zabezpieczać trasę wyścigu oraz kluczowe miejsca na odcinku Stary Sącz-Gaboń. Przejeżdżający kolarze będą korzystać z połowy jezdni, poruszając się prawym pasem ruchu, co wymagać będzie ograniczenia ruchu kołowego.