Przejdź do treści


W niedzielę 13 sierpnia spore utrudnienia w ruchu związane z wyścigiem kolarskim

policjant ruchu drogowego nadzoruje przejazd kolarzy

W niedzielę 13 sierpnia na terenie Sądecczyzny i Limanowszczyzny zostanie zorganizowany „Międzynarodowy wyścig kolarski Memoriał Jana Magiery”. Dla mieszkańców regionu i kierowców oznacza to spore utrudnienia w ruchu.

W zawodach weźmie udział od 120 do 140 zawodników, którzy pokonają dystans 118,1 km na obszarze powiatu nowosądeckiego i limanowskiego. Rozpoczęcie wyścigu nastąpi o godzinie 12:45 na Rynku w Starym Sączu, a zakończenie odbędzie się w tym samym punkcie o 15:50.

Rynek w Starym Sączu wraz z przyległymi ulicami, będzie wyłączony z ruchu już od godziny 11:30 do godz. 13:30 oraz od godziny 15:15 do godz. 16:30. Na czas przejazdu peletonu i zawodników cała trasa wyścigu zostanie również zamknięta od godziny 13:30 do godziny 15:50

Uczestnicy imprezy przejadą ulicami w Starym Sączu: Cztery okrążenia: ul. Rynek, Stefana Batorego, Jagiellońska, 3 Maja, Bolesława Chrobrego, Partyzantów, Nowa, Lipska, Wincentego Witosa, Węgierska, Jana III Sobieskiego oraz Rynek. Następnie przejadą ul. Jana Pawła II, Pod Ogrodami, Polną, 11 Listopada, oraz ul. Wielki Wygon kolejno przez miejscowości: Brzezna, Stadła, Gostwicę oraz Mokrą Wieś później wjadą na teren powiatu limanowskiego i pokonają trasę od miejscowości Stronie do miejscowości Młyńczyska. Po czym ponownie powrócą na teren Sądecczyzny i przejadą przez Wolę Kosnową, Wolę Piskulinę, Zagorzyn, Łącko, Czarny Potok, Olszanę, Szczereż, Jazowsko, Łazy Brzyńskie, Gaboń, Skrudzinę, Moszczenicę Wyżną, Przysietnicę, Moszczenicę Niżną i ponownie ulice w Starym Sączu: Wincentego Witosa, Węgierską, Jana III Sobieskiego oraz Rynek, gdzie wjadą na metę wyścigu.