Przejdź do treści


Rozpoczął się remont ulicy Jamnickiej w Nowym Sączu

Rozpoczął się długo oczekiwany remont ulicy Jamnickiej w Nowym Sączu. Prace modernizacyjne będą prowadzone etapami, co ma zapewnić sprawną realizację inwestycji.

Prezydent Ludomir Handzel wyraził zadowolenie z rozpoczęcia prac, podkreślając znaczenie modernizacji ulicy Jamnickiej dla mieszkańców Nowego Sącza. – Właśnie trwają prace przygotowawcze przed wejściem w teren ciężkich maszyn. Ruszamy z pełną modernizacją ulicy Jamnickiej. Przypominam, że zaplanowaliśmy dwumetrowy chodnik od strony zabudowań, pełnowymiarową ulicę, wodociąg i oczywiście ścieżkę rowerową prowadzącą do Kamienicy – powiedział prezydent Handzel.

Podkreślił również, że prace będą prowadzone etapami, co ma zapewnić płynność ich przebiegu. – Teraz wchodzimy na odcinek od ul. Prażmowskiego do ul. Podwale. To pierwszy etap, ale w czasie rozstrzygnięcia jest już trzeci, co oznacza, że roboty będą prowadzone płynnie – dodał prezydent.

Realizację zadania powierzono firmie ZIBUD z Kamienicy. W ramach pierwszego etapu prac przewidziano m.in. wymianę nawierzchni ulicy wraz z podbudową, budowę chodników z kostki brukowej i ścieżki rowerowej, a także montaż oświetlenia ulicznego oraz doświetlenie przejść dla pieszych. Istotnym elementem modernizacji jest także planowane wzmocnienie infrastruktury wodno-kanalizacyjnej, obejmujące nowy wodociąg i kanalizację deszczową.

Poza poprawą samej drogi, mieszkańcy miasta mogą również spodziewać się dodatkowych udogodnień. Zostanie zbudowany nowy parking na 50 samochodów , co z pewnością przyniesie ulgę w kwestii miejsca parkingowego. Prace na 250-metrowym odcinku drogi oraz budowa parkingu pochłoną łącznie kwotę 2 246 026,4 zł. Zakończenie prac planowane jest na koniec sierpnia 2024 roku.

/źródło: UM NS