Poseł z Nowego Sącza ograniczył dofinansowanie dla Miasta z Funduszu Polski Ład?

Opublikowano 26 października 2021 przez
Poseł z Nowego Sącza ograniczył dofinansowanie dla Miasta z Funduszu Polski Ład?
Ratusz w Nowym Sączu – fot. Maciej Berowski

We wtorek podczas II części LI Sesji Rady Miasta Nowego Sącza radni debatowali między innymi o otrzymanym dofinansowaniu dla miasta z Rządowego Funduszu Polski Ład.

Przypomnijmy, Nowy Sącz wnioskował o środki na budowę obwodnicy wschodniej, remont Ratusza oraz budowę boiska ze sztuczną murawą na osiedlu Zawada. Miasto dostało jednak przyznane dofinansowanie w wysokości zaledwie 4,5 mln złotych na ostatni projekt, mimo że dzień wcześniej na fanpage’u poseł PiS Barbary Bartuś widniała informacja, że miasto Nowy Sącz otrzymało wsparcie w kwocie 27 mln złotych.

Podczas II części LI Sesji Rady Miasta Nowego Sącza, w punkcie wolne wnioski radnych, Leszek Zegzda oświadczył, iż posiada informacje o tym, że była już właściwie decyzja rządowa o przyznaniu 27 milionów złotych dla Nowego Sącza. – Mam swoje kontakty i możliwości dowiedzenia się o takich sprawach. Zostało to zablokowane przez jednego z posłów miasta Nowego Sącza. – Oświadczył radny.

– Jeżeli faktycznie jest tak, że miasto Nowy Sącz w ramach dotacji rządowej miało otrzymać blisko 30 mln zł, a ktoś „życzliwy” użył swoich wpływów po to, żeby lwią część tej kwoty nam odebrać, to prawdę powiedziawszy brak jest cenzuralnych słów, żeby skomentować działanie tej osoby – powiedział radny Maciej Prostko.