Przejdź do treści


Policjanci uratowali chłopca, który utknął w oblodzonym korycie Dunajca

Na zdjęciu Rzeka Dunajec Brzezna Nowy Sącz Polska Fot. Sajmon graficzek.wordpress.com

Sądeccy policjanci uratowali 13-letniego chłopca, który wczoraj utknął w oblodzonym korycie Dunajca w Nowym Sączu. Tylko dzięki błyskawicznej interwencji dzielnicowych nie doszło do tragedii.

Około godziny 17.00. trzej policjanci patrolujący okolice zbiorników wodnych na terenie miasta, zauważyli na rzece Dunajec chłopca, który nie mógł wydostać się z oblodzonego koryta rzeki. Policjanci błyskawicznie podjęli akcje ratowniczą, pokonali ok. 30 metrów po zamrożonym brzegu rzeki. Po zaledwie dwóch minutach dotarli do chłopca, który stał na wąskim nasypie żwirowym, pomiędzy rwącym korytem rzeki, a warstwą zamarzniętego śniegu o wysokości ok. 1,5 metra. Jak relacjonują policjanci – Chłopiec miał przemoczone buty, był przestraszony i nie potrafił sam wydostać się z koryta rzeki. Funkcjonariusze polecili mu więc, aby wyciągnął ręce w ich stronę, a następnie chwycili go za dłonie i wydostali na zamarznięty śnieg. Asekurując się, powoli wyszli z chłopcem na wały Dunajca.

Policjanci ustalili że chłopiec ma 13 lat, a nad rzekę przyszedł sam. Nie miał żadnych widocznych obrażeń, był jedynie przestraszony, dlatego funkcjonariusze odwieźli go do domu  i przekazali rodzicom.

Warto pamiętać że zabawa na zamarzniętych rzekach i jeziorach jest niebezpieczna i grozi utratą zdrowia, a nawet życia.

/KMP NS